anasayfakurumsaluygulamalarreferanslariletişim
     
         

Çamaşır ve Çöp Şutu İmalatı

Kullanım alanlarında; Otel, hastane, ortak kullanıma açık çok katlı binalarda katlar-arası bağlantıyla toplanma noktasına erişimi sağlar.

 

   
Kullanım amaçları

Çamaşır Şutlarının kullanım yerleri yüksek binalarda taşıma kolaylığı sağlaması bakımından önemli işlevi vardır. Katlar arası açılır/kapanır kapaklarıyla bağlantı sağlar. Bu kapaklardan bırakılan çamaşırları en alt kattaki toplana yerine veya çamaşırhaneye ulaştırarak işlevini tamamlar. Çöp şutları da aynı şekilde çalışmasına rağmen ayrıca ses yalıtımı uygulanır. İsteğe bağlı olarak uygulamada kullanılacak havalandırma fanı sayesinde çöp ve kullanılmış çamaşırlarda oluşabilecek kötü kokuları yukarı çeker ve bacasından dışarı atar. Bununla birlikte ortaya çıkan kötü koku ve sağlığa zararlı olabilecek gazların yayılımının kapaklardan odalara sızmasını engelleyecek şekilde havalandırma sisteminden sürekli taze hava basılır.

 


Kullanılan Malzemenin Önemi Nedir ?
Kullanılacak katların adedine kalınlıkları değişen ölçülerde kaliteli paslanmaz çelikten imal edilen boru ve bağlantı kapakları ömür boyu kullanım süresine sahiptir. Paslanmaz çelikten imal edilmesinin bir başka avantajı içinden geçenlerden etkilenmemesi ve çamaşır gibi tekrar kullanıma açık malzemelerin zarar görmemesini sağlamaktır. Ayrıca çeliğin sertliğinden dolayı içten ve dıştan gelecek darbelere karşı mukavemetinin fazla olması kullanım ömrünü arttıran bir başka özelliğidir.

         

Copyrights © 2014 - HAVAMER.COM

ie9 - max.1600x900px